Vítám Vás na stránkách, které jsou věnovány připojení k internetu v Chropyni a okolí. Možností máte několik. Jednou z nich je využití našich (teď už patří vysílače a veškerá síť firmě SPRINTEL s.r.o.), přístupových bodů (AP) v pásmu 5GHz na technologii MIMO nebo připojení do optické internetové/metropolitní sítě (nabídka platí pro zhruba 700 domacností na sídlišti v Chropyni), kde každý připojený dostane vždy BONUS ZDARMA. Garantujeme Vám neomezené připojení k internetu. Pokud tedy zrovna řešíte problém s připojením k internetu v Chropyni a okolí, máte možnost na těchto stránkách najít to co hledáte. Buď využítdostupné technologie Wi-Fi, která v sobě skrývá velice rozmanité možnosti využití nebo optiku s bezkonkurenční kvalitou a spolehlivostí...

Prioritou pro každého je prohlížení webových stránek, komunikace pomocí elektronické pošty, komunikace pomocí klientů ICQ nebo SKYPE, připojení do komunit FACEBOOK, sdílení dat, sledování TV případně poslech internetových radií a v neposlední řadě hraní online her. Dalším moderním prvkem, který máte možnost také využít, je hlasová či vizuální komunikace a možnost telefonování přes internet. Podmínkou pro tuto službu je vlastnit IP telefon nebo zařízení (NAT router), které je schopno i se stávajícím telefonem (ten co máte od O2) nabídnout možnost telefonování přes internet za velice zajímavé ceny. Několik firem se touto technologií zabývají již delší dobu a jsou to např. FAYN.CZ nebo SoftPHONE atd.Doufám, že Vám tyto stránky pomohou pro správné rozhodnutí, kterou technologii případně i poskytovatele využít pro Vaše připojení k internetu.

 
Co vlastně Wi-Fi je ?
 
Wi-Fi je zkratka pro termín Wireless Fidelity (vychází pravděpodobně ze zažité zkratky Hi-Fi označující high-fidelity, což v češtině znamená „zařízení s velmi věrnou reprodukcí“). Ve skutečnosti se jedná o název druhu bezdrátové sítě, která funguje na bezlicenčním pásmu o frekvenci 2,4GHz nebo 5GHz, případně v licenčním pásmu 3,5GHz. Technicky se jedná o standard IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) 802.11b a 802.11g (IEEE definitivně schválila 12. července 2003) pro vysokorychlostní bezdrátové přenosy. Tato síť umožňuje uživatelům bezstarostné připojení k okolním prvkům sítě (PC, Notebook nebo jiná wifi sít) a to v maximální (spíše teoretické) rychlosti až 55 Mbps. Rychlost připojení se odvíjí od vzdálenosti dalšího Wi-Fi produktu. Ve světě existuje mnoho míst, kde se lze prostřednictvím Wi-Fi připojit. Jedná se většinou o exponovaná místa, jako jsou kavárny, business centra, letiště, atd... Vznikají také projekty městských bezdrátových sítí (například v Praze, Brně, Zurichu nebo Paříži), kdy je připojení bezplatné a je sponzorováno firmami.
 
 
Copyright © 2003-2018 CHROPNET.WSC